Bemutatkozás

Munkánk során láttuk, hogy a hozzánk járó gyermekek mind különbözőek: családi környezet, képességek, érdeklődés, fejlődési ütem. Célunk az egyenlő hozzáférés biztosításával olyan gyermekek nevelése, akik bátran megállják helyüket mai világunkban. Eredményességünk érdekében nyitottságot hirdetünk partereink felé. A gyermekek nevelése csak a családokkal közösen lehet hatékony, ezért hidat építünk feléjük.

Valljuk, hogy a játék a legfőbb élményforrás, mindemellett ismeretek szerzésére, képességfejlesztésre, személyiségformálásra is a legsokoldalúbb mód. A tevékenységekben megvalósuló tanulást tartjuk a leghatékonyabbnak. Napjainkat áthatja gyermekközpontú szemléletünk, a gyermekek érdekeinek szem előtt tartása, a gyermeki jogok biztosítása, a méltóságuk tiszteletben tartása. Inkluzív nevelésünk hatására a gyermekekben kialakul a tartás, az önállóság, az egészséges öntudat, és mód van az önmegvalósításra.

Mindennapi munkánk során nagy hangsúlyt kap az érzelmek fejlesztése, különösen az erkölcsi- szociális érzelmeké. Teljes óvodai életünk alatt érvényesítjük a komplexitás,és a differenciálás elveit. A hagyományápolás, a néphagyományok őrzése, átadása gazdagítja gyermekeink érzelmeit, megismerik szülőföldünk értékeit, népi kultúránk gazdagságát.
"Arra taníts, hogy önálló lehessek, hogy büszke lehessek magamra!"

/ Montessori/
Bubenkóné Hudák Erika